Przedszkolaki w Starej Baśni

15 maja przedszkolaki wybrały się na całodniową wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Lizaka w Jaśle. Dzieci zwiedzały muzeum oraz słuchały ciekawych opowieści o procesie produkcji lizaków i historii powstania lizaka. W laboratorium można było powąchać różne aromaty, a także zobaczyć maszyny do produkcji lizaków. Następnie dzieci mogły zobaczyć cały proces powstawania lizaków oraz każdy zrobił swojego lizaka. Drugim punktem wycieczki były warsztaty pizzy. Udaliśmy się do pobliskiej pizzerii gdzie dzieci samodzielnie zrobiły pizzę. Każdy dostał swoją porcję ciasta oraz dobrał ulubione składniki. Wszystkie pizze smakowały wyśmienicie. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie zamku „Stara Baśń” w Grybowie. Podczas zwiedzania dzieci poznały tajemnicę wieży księżniczek oraz ciekawe legendy. Przedszkolaki miały okazję wcielić się w różne postacie przy pomocy rekwizytów i strojów. Odbył się także turniej na drewnianych koniach ( na szynach). Dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do swoich rodziców.