Festiwal Nauki

Zabawa, nauka i dużo radości towarzyszyły Mickiewiczakom na Festiwalu Nauki, corocznie organizowanym przez Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Uczniowie kilku klas wzięli udział w różnych zajęciach. Niektórzy próbowali swych sił na ściance wspinaczkowej, w kickboxingu oraz grach zespołowych. Inni wzięli udział w warsztatach artystycznych. Zorganizowano również zajęcia na pobudzenie zmysłów. Uczniowie odkrywali otaczające ich zapachy i smaki poprzez gry sensoryczne i logiczne. Niezwykłą atrakcją okazał się pokaz eksperymentu z użyciem ciekłego azotu. I tu emocji było co nie miara, poprzez odkrycie niezwykłych właściwości tego gazu w różnych stanach skupienia. Ten dzień przyniósł moc wrażeń, niespodzianek i  dużo nauki podczas wesołej zabawy!